miniatura

 

Dnia 17 września 2020 r. pod pomnikiem ku chwale żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza w Wytycznie (województwo lubelskie) odbyły się uroczystości upamiętniające 81. rocznicę sowieckiej napaści na Polskę. W trakcie uroczystości odmówiona została modlitwa ekumeniczna, w której wziął udział Dziekan Ewangelicki Straży Granicznej ks. płk SG Kornel Undas.


W Katowicach 11 września 2020 r. przed Grobem Policjanta Polskiego na terenie katowickiej komendy wojewódzkiej, odbyły się uroczystości z okazji 80. rocznicy zbrodni katyńskiej połączone z 30-leciem działalności Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.”. W uroczystości wziął udział ewangelicki kapelan policji ks. Marek Twardzik.


Dnia 2 września 2020 r. w kościele w Jastrzębiu-Zdroju (diecezja katowicka) dzieci mogły obejrzeć spektakl Astra 5, czyli kosmiczna przygoda przygotowany przez Teatr Dobrego Serca z Warszawy.     


W Pabianicach (diecezja warszawska) zbliża się do końca rewitalizacja Mauzoleum Kindlerów. W jej ramach m.in. odnowiono elewację, wyremontowano dach oraz zamontowano nowe witraże. Budynek ma służyć nie tylko jako kaplica cmentarna, ale ma być także miejscem spotkań, prelekcji czy koncertów.


W kościele Świętej Trójcy w Warszawie 19 września 2020 r. odbyła się premiera audiobooka A myśmy wtedy nie mogli być inni. Wspomnienia matki i córki z Powstania 1863 r. Audiobook powstał dzięki staraniom Studio Lutheraneum oraz dzięki środkom finansowym z Narodowego Centrum Kultury.


W kościele ewangelickim w Ustroniu (diecezja cieszyńska) 19 września 2020 r. w ramach XVI Festiwalu Ekumenicznego odbył się koncert zespołu Pastores.     

„Zwiastun Ewangelicki” 19/2020