miniatura

– Diecezjalne Dni Ewangelizacji

W Mrągowie od 16 do 20 sierpnia 2023 r. rozbrzmiewało słowo Cudownie…, gdyż miały miejsce Diecezjalne Dni Ewangelizacji Diecezji Mazurskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce (DDE). Przez pięć dni uczestnicy mieli okazję do głębokiej duchowej refleksji, inspirujących wykładów i radosnej wspólnoty wiary.

Hasło Cudownie… przywoływało ducha cudu w codziennym życiu, wskazując, że obecność Boga może sprawić, że wszystko wtedy staje się cudem. Ks. Bogdan Wawrzeczko, prowadząc codzienne ewangelizacje, z odwagą i w zrozumiały sposób pobudzał wiarę w cuda, przybliżając uczestnikom duchowe wartości i znaczenie Ewangelii w życiu każdego człowieka.

Iwona Baraniec dzieliła się swoją wiedzą na tematy najważniejszych treści teologicznych zawartych w Piśmie Świętym. Jej wykłady były praktycznym przewodnikiem dla wiernych, jak w pełni i autentycznie żyć swoją wiarą i przekazywać ją innym. Już tradycyjnym punktem programu DDE są spotkania z gośćmi dnia. W tym roku zgromadzeni mogli brać udział w rozmowach z prawniczką Agnieszką Filak, która mówiła o prawnych uwarunkowaniach lekcji religii w diasporze, biblistą i wykładowcą ChAT Andrzejem Kluczyńskim, biskupem Pavlo Shvartsem z Ukrainy oraz ks. Bogdanem Wawrzeczko i Anielą Wawrzeczko, zaangażowanymi w pomoc prześladowanym chrześcijanom. 

Wydarzenie było transmitowane w Internecie

Dla dorosłych przygotowano kawiarenkę w formie spotkań przed kościołem, podczas których uczestnicy mogli dzielić się swoimi duchowymi doświadczeniami i inspirować się nawzajem. Dla dzieci przygotowano gry i zabawy, które w przyjazny sposób przekazywały wartości chrześcijańskie.

Zajęcia dla dzieci

Równolegle, młodzież brała udział w zjeździe, doświadczając bliskości Boga w młodzieżowej perspektywie. Spływ kajakowy malowniczą rzeką Krutynią stał się emocjonującym punktem programu dla młodzieży.

Kazanie na zakończenie DDE wygłosił ks. Bogdan Wawrzeczko

Diecezjalne Dni Ewangelizacji Cudownie… w Mrągowie były czasem duchowego rozwoju, wzajemnego wsparcia i radosnej wspólnoty. Uczestnicy mogli odnowić swoją wiarę, zdobyć nową perspektywę na Ewangelię i poznać radość dzielenia się nią z innymi.

„Zwiastun Ewangelicki” 17/2023