miniatura

Po dwuletniej przerwie 1 października 2022 r. zorganizowano w Toruniu kolejne Diecezjalne Śniadanie Kobiet Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej. W spotkaniu wzięło udział blisko 110 pań z parafii w: Bydgoszczy, Elblągu, Gdańsku-Sopocie, Grudziądzu, Koninie, Lipnie, Pile, Poznaniu, Rypinie, Słupsku, Toruniu, Turku i Włocławku.

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym śpiewem i modlitwą w kościele. Słowo powitania wygłosił proboszcz parafii ks. Michał Walukiewicz. Słowem Bożym i modlitwą pozdrowił panie biskup diecezji Marcin Hintz, który wskazał na znaczenie, rolę i aktywność kobiet w Kościele.

Kolejne punkty programu odbywały się w restauracji, gdzie na uczestniczki czekało śniadanie. Refleksjami na temat biblijnych motywów związanych ze światłością podzieliła się Elżbieta Byrtek, teolog, pedagog i wykładowca w Katedrze Pedagogiki Religii i Kultury Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Zgromadzone panie, nie tylko słuchały, ale same mogły przedstawić swoje skojarzenia, przemyślenia na temat światłości.

Dopełnieniem tematu były warsztaty – wykonywanie świec żelowych. Dobieranie odcieni piasku, kamyczków, muszelek i zapachów zaowocowała powstaniem różnorodnych, kolorowych świec, które będą przypominać, że nawet malutki płomyk może rozświetlić mrok.

„Zwiastun Ewangelicki” 20/2022