miniatura

W czerwcu wokół Jeziora Czerniańskiego w Wiśle-Czarnem pojawia się mnóstwo rowerzystów, którzy – według niewtajemniczonych obserwatorów – jeżdżą w kółko. Natomiast ci, którzy choć raz słyszeli o charytatywnej sztafecie rowerowej wiedzą, że mają oni do pokonania wiele pętli w ciągu 24 godzin.

Tegoroczna sztafeta rowerowa odbyła się w dniach 10-11 czerwca i jak zawsze przyświecał jej charytatywny cel. W tym roku zawodnicy pokonywali kilometry wokół zapory, aby wesprzeć leczenie i rehabilitację Szymona Stawiarskiego. W zawodach wzięło udział 264 zawodników, którzy rywalizowali w 14 drużynach. W kategorii Open czołowe miejsca zajęły: 1. WCK Góral z Wisły (165 okrążeń); 2. 40+/- z Wisły-Czarnego (164 okrążenia); 3. 3E z Wisły-Czarnego (161 okrążenia). W kategorii Women pierwsze miejsce zajęła drużyna Odjazdowe Szprychy. Łącznie wszystkie drużyny objechały Jezioro Czerniańskie 1934 razy w ciągu 24 godzin, co daje 8703 km.

Niemniejsze emocje towarzyszyły zawodom indywidualnym dla dzieci. W kategorii Kids wzięło udział prawie 40 młodych kolarzy. Rundę honorową z wszystkimi zawodnikami wykonał także Szymon Stawiarski. W sobotę odbyły się też zajęcia dla dzieci prowadzone przez Małgorzatę i Stanisława Pilchów.

Sztafeta rowerowa 24 jest już historią, a w naszych sercach pozostaje wdzięczność i wzruszenie. Największe podziękowania i cała chwała niech zostanie oddana Temu, który mimo naszych niedoskonałości i słabości pozostaje wierny, Bogu Wszechmogącemu. Wierzymy, że to tylko dzięki Niemu mamy możliwość co roku kontynuować to dzieło” – napisali w mediach społecznościowych organizatorzy.

„Zwiastun Ewangelicki” 13-14/2022