– rozmowa z diakon Aleksandrą Błahut-Kowalczyk Jest pani duchowną, diakonem, ale też autorką kilku tomików poetyckich. Czy poezja i teologia mają jakieś punkty wspólne? Powiedzmy, że mają bardzo dużo punktów wspólnych. Wystarczy wziąć do ręki Psalmy – to jest najwyższych lotów poezja. Albo Pieśń nad Pieśniami. Wiele poezji odnajduję w Objawieniu św. Jana, w jego tekstach będących relacją wizji. Trzeba mieć poetycką duszę, żeby swoje widzenie tak opisać. Począwszy od prologu, który jest bardzo głęboki. Zresztą ostatnio nauczyłam się tym prologiem modlić, on mnie wspaniale uspokaja. Poza tym niezwykle poetyckie są różne teksty prorockie, które przecież są również przedmiotem badań teologów. Tak więc to się jedno z drugim przeplata, jak wątek z osnową. W najnowszym pani tomiku możemy znaleźć świadectwo tego uspokajającego[...]
Musisz się zalogować aby zobaczyć zawartość. Proszę Login. Nie masz konta? Przyłącz się



