miniatura

Spotkanie Chrześcijan 2024

Zaproszenie do Frankfurtu nad Odrą i Słubic

W dniach od 7 do 9 czerwca 2024 r. we Frankfurcie nad Odrą i Słubicach odbędzie się po raz kolejny Spotkanie Chrześcijan Europy Środkowo-Wschodniej. To międzynarodowe dni Kościoła, które koncentrują się na wierze, miłości i wymianie. Wydarzenie jest kontynuacją spotkań, które rozpoczęły się w 1991 r. w Görlitz. W ostatnich latach spotkania odbywały się m.in. w Pradze (2005), Bratysławie (2008), Dreźnie (2011) oraz w Budapeszcie (2016). Dwa odbyły się w Polsce: w 1996 roku w Wiśle oraz we Wrocławiu w 2014 roku. Spotkanie zaplanowane w Grazu w 2020 roku nie odbyło się ze względu na pandemię.

Tegoroczne Spotkanie Chrześcijan odbywa się pod hasłem: „Nic nas nie rozdzieli”. Jest to wydarzenie, na które zaproszeni są wszyscy, niezależnie od wyznania i światopoglądu. Program będzie obejmował tematykę dla rodzin oraz młodzieży. Nie zabraknie tematów duchowych i społeczno-politycznych. Odbędą się wspólne modlitwy, nabożeństwa i koncerty.

Ze względu na lokalizację spotkania i organizatorów, którymi są zarówno Kościół Ewangelicki Berlina, Brandenburgii i Śląskich Górnych Łużyc, jak i Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce niektóre z punktów programu dotyczyć będą relacji polsko-niemieckich i współpracy pomiędzy naszymi krajami. Wiele punktów programu będzie tłumaczonych również na język polski lub prowadzone będą w wielu językach np.: po słowacku, czesku, niemiecku i węgiersku. Przedstawiciele naszego Kościoła będą aktywni w trakcie wielu punktów programu. Szczególnie diecezja wrocławska, na której terenie odbędzie się tegoroczne Spotkanie Chrześcijan jest mocno zaangażowana w jego organizację.

Zgłoszenia są możliwe poprzez stronę internetową: www.christlichebegegnungstage.de/pl/

Moduł rejestracyjny, jak i strona internetowa są również dostępne w języku polskim.

Wśród kategorii biletów są bilety indywidualne, rodzinne i grupowe. Cena biletu zawiera nocleg, wyżywienie oraz wstęp na wszystkie wydarzenia. Dzieci w wieku do 14 lat włącznie są zwolnione z opłat, jeśli towarzyszy im osoba dorosła. Młodzież w wieku od 15 lat i starsza podlega rejestracji na podstawie biletu indywidualnego. Osoby poniżej 18. roku życia mogą dokonać rejestracji wyłącznie pod warunkiem, że towarzyszą im rodzice lub opiekun grupy. W każdym wypadku konieczna jest rejestracja, aby organizatorzy mogli zaplanować wyżywienie.

Różnica w cenie biletu związana jest z rodzajem zarezerwowanego zakwaterowania. Noclegi są dostępne w hotelach, w pokojach prywatnych (np. w domach u rodzin) lub w akademikach. Koszt pobytu dla jednej osoby z Polski to 90 EUR (nocleg w hotelu) i 30 Euro (nocleg w kwaterach prywatnych lub w akademikach).

Rejestracja i rezerwacja noclegów jest możliwa do 31 marca 2024 r.

 

W razie pytań można kontaktować się z biurem Spotkania Chrześcijan. Marta Nitschka, która pracuje w biurze, mówi również po polsku i chętnie pomoże w procesie rejestracji: nitschkam@gmail.com, tel. +48 501 009 461.