miniatura

W okresie letnim w kościołach ewangelickich co roku odbywają się różnego rodzaju koncerty. Cześć festiwali muzycznych została odwołana. Te, które są organizowane, odbywają się z zachowaniem rygorów sanitarnych, jakie aktualnie obowiązują.

W Słupsku 22 lipca odbył się pierwszy koncert z cyklu Muzycznych wieczorów w kościele ewangelickim.

Koncert w Słupsku

W Wałbrzychu 26 lipca w kościele zagrała Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej pod dyrekcją Bartosza Żurakowskiego w ramach cyklu Muzyka w porze lata (na zdjęciu głównym).

XVIII Cieplickie Koncerty Organowe udało się zorganizować parafii luterańskiej w Jeleniej Górze-Cieplicach. Koncerty odbywają się w każdą niedzielę od 12 lipca do 30 sierpnia.

Piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Christiana Schlaga w Świdnicy była organizowana jednocześnie na żywo oraz transmitowana na Facebooku. Koncerty odbyły się 3, 10 i 17 lipca w kościele Pokoju. W kościele odbywają się także koncerty w ramach Festiwalu Bachowskiego, który trwa od 24 lipca do 16 sierpnia.

Koncert w Świdnicy

Od lat w Pasymiu i Dźwierzutach na Mazurach odbywają się Pasymskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej. W tym roku nie przyjechali muzycy z zagranicy, ale i tak zdecydowano się zorganizować osiem koncertów. Pierwszy z nich odbył się 25 sierpnia.

„W poczuciu odpowiedzialności wobec innych, mając na uwadze Państwa i własne bezpieczeństwo długo zastanawialiśmy się, w jaki sposób, kiedy, czy w ogóle zorganizować tegoroczny festiwal. Wszyscy odczuwamy narastające pragnienie powrotu do normalności. Dlatego zdecydowaliśmy się, że koncerty jednak odbędą się, wszak muzyka jest lekarstwem dla duszy, na jasne i ciemne chwile życia, pełne chandry lub radosne dni, nastroje złości, gniewu lub niechęci, a także szczęścia, nadziei i miłości. Myślę, że tego każdej i każdemu  nas dziś bardzo potrzeba” – napisał na Facebooku proboszcz parafii w Pasymiu ks. Witold Twardzik. 

zdjęcia ze stron organizatorów

Koncert w Pasymiu

„Zwiastun Ewangelicki” 15-16/2020