– wystawa jubileuszowa konińskiej parafii Wieczór 24 kwietnia 2026 roku w Muzeum Okręgowym w Koninie miał w sobie o wiele więcej niż tylko uroczysty charakter. Był spotkaniem z historią, która – choć zamknięta w gablotach i archiwalnych fotografiach – wciąż żyje w pamięci mieszkańców, bo rozciąga się we współczesności. Wystawę pt. Ludzie – Praca – Wiara. 200-lecie Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Koninie, przygotowaną z okazji jej wyjątkowego jubileuszu, otwarto właśnie tego dnia. Na wernisażu licznie pojawili się zaproszeni goście, mieszkanki i mieszkańcy miasta oraz powiatu. Wśród nich obecni byli przedstawiciele władz miasta, w tym wiceprezydent Witold Nowak oraz kierowniczka Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego Zena Sroczyńska. W wydarzeniu uczestniczyli także radni i radne, ludzie kultury, samorządowcy, politycy oraz[...]
Musisz się zalogować aby zobaczyć zawartość. Proszę Login. Nie masz konta? Przyłącz się



