Najpiękniejsze rzeczy w życiu można otrzymać całkowicie za darmo. Udowadnia to idea szafingu. To nie tylko wymiana ubrań, ale przede wszystkim oznaka życzliwości, ekologicznego myślenia i sposób budowania lokalnej wspólnoty. Inicjatywa narodziła się wśród parafian warszawskiej parafii Świętej Trójcy. Po przejrzeniu naszych szaf doszliśmy do wniosku, że mamy masę ubrań, zabawek, książek po naszych dzieciach i chcemy oddać je całkowicie za darmo. Chcieliśmy, aby nowy właściciel się z nich ucieszył. Pomysł przedstawiłam najpierw naszej ówczesnej katechetce Elżbiecie Byrtek. Został zaakceptowany przez proboszcza i radę parafialną. Gdy córka miała w tygodniu lekcje religii, ja czekając na nią malowałam pierwsze plakaty informacyjne. Pierwszy szafing odbył się w 2016 roku. Idea: Podarujmy uśmiech! W świecie zdominowanym przez konsumpcję,[...]
Musisz się zalogować aby zobaczyć zawartość. Proszę Login. Nie masz konta? Przyłącz się



