miniatura

Diecezjalne Śniadanie dla Kobiet 18 maja 2024 r. zorganizowano w Tychach. Do tamtejszego kościoła zjechały panie z wielu parafii diecezji katowickiej. Dzięki temu, że w kościele są krzesła, a nie ławki, jego wnętrze można dostosowywać do różnych form parafialnej działalności.

Celem tego spotkania było nie tylko śniadanie, ale przede wszystkim refleksja i zaduma nad Słowem Bożym. Myśl przewodnia brzmiała: Podążając za pragnieniami serca. Przemyśleniami na ten temat podzieliła się Ilona Cichy, pastorowa z Chorzowa. O swoich marzeniach, które zaczynają się realizować opowiedziała Martyna Reske z Orzesza, studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydziale lutnictwa, która opowiedziała o swojej pasji budowania skrzypiec. Śpiew prowadziła pastorowa z Rybnika Ilona Matuszek z zespołem. Na spotkaniu obecny był bp Marian Niemiec oraz proboszcz parafii ks. Marcin Konieczny.

Nad całością spotkania czuwała Mariola Fenger z Centrum Misji i Ewangelizacji należąca do tyskiej parafii. Na początku powitała wszystkich i wygłosiła rozważanie na temat wersetu z Psalmu 37,4-5.

„Początki takich spotkań są zawsze radosne, bo okazuje się, że spotykamy wiele starych znajomych, a to z rodziny, ze wspólnych wyjazdów obozowych, czy nawet kolonijnych, wycieczek, zjazdów chórów, ewangelizacji czy innych spotkań. Uściskom i przytulasom nie było końca. Był to na pewno piękny czas, który pobudził nas do refleksji i głębszych przemyśleń” – napisała jedna z uczestniczek.