miniatura

W dniach od 31 maja do 1 czerwca 2024 r. odbyła się już po raz trzeci Wyprawa dla ojców i synów organizowana przez parafię w Wiśle-Jaworniku i diecezjalną komisję mężczyzn. W wyprawie wzięło udział ponad 40 uczestników.

W tym roku baza wyprawy znajdowała się przy siedzibie Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie. W piątek rano uczestnicy wyruszyli stamtąd w drogę do Bażanowic, skąd pociągiem przejechali do Ustronia Polany, a następnie wyciągiem na Wielką Czantorię. Dalsza wędrówka prowadziła przez góry – Małą Czantorię, Budzin, aż do Dzięgielowa.

Na miejscu ojcowie z synami rozbili namioty i przygotowali kolację. Był czas na wspólny śpiew, rozważanie Słowa Bożego, gry i rozmowy. Wieczorem najmłodsi zdążyli jeszcze zagrać w piłkę nożną, a później spora grupa udała się na nocny spacer po okolicy.

W sobotę, po zjedzeniu jajecznicy przygotowanej na ognisku, był czas na chwilę refleksji. Następnie każdy mógł spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku do tarczy, a potem uczestnicy wzięli udział w zabawie archery tag – podobnej do paintballu, ale strzela się z łuków strzałami zakończonymi gąbkami.

Uczestników wyprawy odwiedziła ekipa TVP, która nagrała materiał do programu ekumenicznego. Wspólny czas zakończył obiad w Centrum Misji i Ewangelizacji.