miniatura

– zjazd młodych dorosłych

W dniach 26-28 kwietnia 2024 r. w Wiśle-Jaworniku odbył się już 3. Zjazd Młodych Dorosłych 20+, w którym udział wzięło prawie 80 osób. Tematem zjazdu były trzy słowa: Przetrwasz, Wytrwasz, Trwasz?

Pierwszy dzień upłynął na poznawaniu się już tradycyjnie w „wężyku” – twarzą w twarz, a także na integracji przy planszówkach.

Sobota rozpoczęła się od wykładu na temat Jak to wszystko przetrwać?, który w interesujący, a czasem także żartobliwy sposób, przedstawił ks. Marcin Podżorski, zapewniając, że mimo różnych kryzysów, warto trwać w Bogu. Drugi wykład Jak poradzić sobie z kryzysem? wygłosiła psycholog Ula Czudek, wskazując, jak czerpać siły z obecności drugiego człowieka. Po obiedzie uczestnicy w grupach odpowiadali na pytania: Skąd się bierze kryzys, czy jest on Bożą wolą, czego ma nas nauczyć? W oparciu o Biblię zastanawiano się, jakie rozwiązania na codzienne problemy może dać Słowo Boże.

Kolejnym punktem programu były warsztaty. W tym roku było ich aż siedem do wyboru, między innymi: szycie od podstaw workoplecaków, lutowanie własnego czujnika wilgotności gleby, wyplatanie makramowych worków na butelki, zajęcia wokalne, czy też spotkanie o tym, jak prowadzić biznes w kryzysie. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z robienia oscypków, których kosztowano podczas kolacji oraz pieczenie prawdziwego kołocza – głównego elementu niedzielnego poczęstunku. Zwieńczeniem dnia był wieczór uwielbienia poprowadzony przez zebrany specjalnie na tę okazję zespół. Jednak i to nie był koniec, ponieważ w planach było jeszcze nocne wyjście w góry i tym sposobem o północy uczestnicy zdobyli szczyt Soszowa.

W niedzielę odbyło się nabożeństwo rodzinne, które prowadził ks. Marcin Podżorski, a kazanie wygłosił praktykant parafii w Katowicach Konrad Indeka. Śpiew prowadził zespół muzyczno-wokalny, wystąpiły także dzieci z parafii w Wiśle-Jaworniku. Po nabożeństwie był czas na dokończenie rozmów i partii gier, a także na indywidualne rozmowy duszpasterskie, teologiczne i wspólne modlitwy.

na podstawie relacji Anety Spendel

zdjęcia Mateusz Sikora