miniatura

W Niedzielę Cantate, 27 kwietnia 2024 r. w drewnianym kościele przeniesionym z dzielnicy Bobrek do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie odbyło się pierwsze w roku 2024 nabożeństwo ewangelickie. W nabożeństwie rozpoczynającym sezon wzięli udział parafianie z Chorzowa, Katowic, Siemianowic i Wirku. Kazanie wygłosił bp Marian Niemiec.

Po nabożeństwie był czas na spotkanie i rozmowy. Dla uczestników przygotowano kawę, herbatę i rogaliki. Nabożeństwa z wyjątkiem maja odbywać się będą w czwartą niedzielę miesiąca (2 i 23 czerwca, 28 lipca, 25 sierpnia i 22 września) zawsze o godz. 16.00.

W roku jubileuszu 500 lat Reformacji, czyli w 2017 roku, z inicjatywy członka zarządu Województwa Śląskiego Henryka Mercika zniszczony, drewniany kościół z Bytomia-Bobrka został rozebrany, odrestaurowany, a potem złożony na nowo w skansenie w Chorzowie, gdzie znalazł miejsce jako cenny zabytek. Ewangelicka diecezja katowicka ma zagwarantowaną możliwość odprawiania tam nabożeństw, organizowania spotkań i koncertów.