miniatura

W Wielką Sobotę 30 marca 2024 r. w kościele w Drogomyślu odbyło się kolejne wyjątkowe wydarzenie – Bezsenna Noc, która była zakończeniem cyklu pasyjnych spotkań dla młodzieży pod hasłem Antidotum.

Spotkanie zgromadziło 430 młodych osób, głównie z parafii ewangelickich diecezji cieszyńskiej i katowickiej. Młodzież przywitał proboszcz parafii ks. Karol Macura oraz biskup diecezji cieszyńskiej Adrian Korczago.

Swoją historią z Bogiem, swoim świadectwem, podzieliła się Zofia Bujok, która należy do drogomyskiej grupy młodzieżowej. Spotkanie było przeplatane scenkami odnoszącymi się do gry komputerowej Minecraft, które opowiadały pozornie prostą historię Steve’a poszukującego smoczego jaja. W rzeczywistości była to historia bezwartościowego szczęścia i darmowego antidotum na problemy współczesności, czyli wiary.

O nadziei na życie wieczne po śmierci mówiła Monika Byrtek. W swoim wystąpieniu podkreśliła, jak ważna była ofiara Chrystusa i jak straszna cena, którą zapłacił, a zarazem jak istotna jest miłość, którą darzy nas Bóg. On posłał swojego Syna na śmierć, byśmy mogli być pewni zbawienia.

Uczestnicy Bezsennej Nocy mogli także przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię Świętą. Osobom, które nie mogły przyjąć sakramentu, udzielano błogosławieństwa. W trakcie całego programu wspólny śpiew uwielbiający Boga prowadził Zespół CME. Po części oficjalnej na uczestników czekał poczęstunek.

Za organizację całego wydarzenia odpowiedzialni byli liderzy młodzieżowi drogomyskiej parafii we współpracy z Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Ogólnopolskim Duszpasterzem Młodzieży.

Patryk Szczepański
zdjęcia Mateusz Sikora