miniatura

Krótkometrażowy film Hagar. Bóg Cię widzi miał premierę 30 grudnia 2023 r. na kanale YouTube: LuteraniePolska

O czym jest ten film, można przeczytać na stronie www.luteranie.pl: „Fabuła skupia się na życiu Hagar, kobiety, która stanęła twarzą w twarz z beznadzieją i trudnościami, a jednak odnalazła siłę w swojej wierze. Jej niezwykła historia staje się inspiracją dla każdego, kto kiedykolwiek czuł się opuszczony lub bezradny. Pokazuje, że Bóg nie jest obojętny wobec naszych zmagań. Wręcz przeciwnie – jest Bogiem, który widzi i wysyła pomoc.

Chociaż bohaterka starotestamentowej historii z 1. Księgi Mojżeszowej żyła wiele wieków temu, jej doświadczenia i trudności nawiązują do problemów, przed którymi staje wielu współczesnych ludzi. Także dzisiaj są osoby, które znajdują się w sytuacji bez wyjścia czy zmagają się z problemami, na które nie znajdują odpowiedzi. Bóg nie jest bierny wobec naszych problemów – On widzi nasze zmagania i działa, wysyłając pomoc w postaci zwykłych ludzi z niezwykłą misją”.

Jak zaznaczają twórcy, film nawiązuje również do współczesnych wyzwań, przypominając, że nawet w najtrudniejszych chwilach Bóg jest blisko. Jest Bogiem, który nas widzi! Nawet w dzisiejszych czasach, Bóg działa poprzez tych, którzy są gotowi podać pomocną dłoń.

Film pt. Hagar. Bóg Cię widzi może być pomocą dydaktyczną podczas godziny biblijnej, spotkania młodzieżowego, lekcji religii. Obraz dotyka tematu Bożego posłańca i stawia przed widzami pytanie czy aniołowie są obecni we współczesnym świecie, czy może to fikcja? Twórcy nie dają jednoznacznych odpowiedzi, ale zachęcają do myślenia, do szukania własnych rozwiązań.

Film powstał w ramach projektu „Kościół w sieci” i dzięki współpracy Centrum Misji i Ewangelizacji, synodalnej komisji ds. kobiet oraz Studia Lutheraneum


 

W filmie wystąpili: Hagar – Aniela Rudkowska, Sara – ks. Halina Radacz, Anioł – ks. Wojciech Rudkowski, Narratorka – ks. Katarzyna Rudkowska, syn Hagar – Jerzy Pióro. 
Scenariusz – ks. Katarzyna Rudkowska, reżyseria – Andrzej Weigle, zdjęcia – Jarosław Błaszkowski, montaż – Anna Korolevska, muzyka i udźwiękowienie – Ireneusz Wąsik i Łukasz Bizoń – Heaven Studio w Radomiu.

„Zwiastun Ewangelicki” 2/2024