miniatura

W dniach 25-26 listopada 2023 r. w Jaworzu (diecezja cieszyńska) odbył się organizowany przez diecezjalną komisję kobiet weekend w SPA dla pań pod nazwą Weekend SPAnem Bogiem.

Uczestniczki przywitał bp Adrian Korczago, który wyjaśnił im, że SPA dla duszy to codzienne zanurzanie się w Słowie Bożym i modlitwa, którą można porównać do zapachu perfum.

„SPA dla duszy” – to wykłady. Pierwszy, dk. Aleksandry Błahut-Kowalczyk był na temat Księgi Estery, przybliżał historyczne realia tamtego czasu, a także postawy i motywy kierujące przede wszystkim Esterą, ale także pozostałymi bohaterami księgi. Drugi, wykład pt.: Pokora – droga prawdy czy pułapka wygłosiła Agnieszka Laskowska. Mówczyni przedstawiła pokorę w relacji ze Stwórcą, z drugim człowiekiem, jak również w relacji z samym sobą. Wykładom towarzyszyły pieśni w wykonaniu zespołu Michała Kasztury z parafii w Drogomyślu.

Następnie panie uczestniczyły w różnych aktywnościach – „SPA dla ciała”. Były to: spacer, nordic walking i warsztaty wykonywania świątecznych dekoracji. Mogły także spędzać czas w saunach i na basenie. Wieczór upłynął na integracji w małych grupach – rozmowach i śpiewie z akompaniamentem gitary.

W niedzielę odbyło się nabożeństwo ze spowiedzią i Komunią Świętą. Rozważanie, na podstawie fragmentu z Księgi Kaznodziei Salomona, wygłosiła ks. Karina Chwastek-Kamieniorz z Goleszowa. Śpiew prowadził zespół z parafii w Skoczowie pod kierownictwem Jana Stebla.

Głównym celem Weekendu SPAnem Bogiem było duchowe wzmocnienie u progu rozpoczynającego się adwentu, jak również odpoczynek od codzienności. W spotkaniu uczestniczyło 41 kobiet – głównie z diecezji cieszyńskiej, ale również z Gliwic, Opola, Warszawy i Żyrardowa.

na podstawie relacji Agnieszki Borski

„Zwiastun Ewangelicki” 23/2023