miniatura

3. Ewangelickie Forum Katechetyczne (3EFK) odbyło się w dniach 24-25 listopada 2023 r. w Wiśle-Jaworniku. Temat forum brzmiał Edukacja wspierana AI. Forum inspiracji.

Pierwszą częścią forum była integracja podczas gry w kręgle, czyli świetny sposób umożliwiający uczestnikom nawiązanie kontaktów i dzielenie się przemyśleniami w mniej formalnej atmosferze. Następnie katecheci aktywnie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Lechosława Hojnackiego, szkoleniowca i pasjonata technologii. Forum skupiło się na roli sztucznej inteligencji w edukacji i jej potencjalnym wpływie na proces nauczania religii oraz zapoznaniu z możliwościami ChatGPT 4 oraz programu Canva w kontekście edukacyjnym.

Podczas forum dyskutowano o możliwościach i wyzwaniach związanych z wykorzystaniem AI w nauce religii. Zastanawiano się, czy sztuczna inteligencja może być zagrożeniem, czy też szansą dla edukacji. Uczestnicy mogli również wymieniać się doświadczeniami i pomysłami na wykorzystanie w nauczaniu nowoczesnych technologii. Ostatnia sesja poświęcona była rozmowom na tematy związane z zatrudnieniem i przyszłością zawodu nauczyciela katechety.

na podstawie Prompt Anna Fiedor,
tekst wygenerowano przez AI

„Zwiastun Ewangelicki” 24/2023