miniatura

W Wiśle-Malince 11 listopada 2023 r. odbyła się Konferencja dla Mężczyzn pod hasłem: Facet z jajami, którą zorganizowała miejscowa parafia i komisja mężczyzn diecezji cieszyńskiej. Zapraszał na nią plakat z mężczyzną niosącym opakowanie kurzych jaj.

Prawie 140 uczestników z różnych parafii Śląska Cieszyńskiego i Górnego wartościowo spędziło ten czas. Konferencję prowadził przewodniczący diecezjalnej komisji mężczyzn ks. Marcin Podżorski z Wisły-Jawornika. Po kilku wspólnych piosenkach pierwszy wykładowca dk. Paweł Gumpert skupił się na różnicach pomiędzy mężczyznami a kobietami. W często zabawny sposób, przytaczając przykłady, pokazał, jak różnie człowiek reaguje, myśli i odczuwa.

Po wykładzie uczestnicy podzieleni na 20 grup wzięli udział w marshmallow challange. Przy pomocy 20 paczek makaronów spaghetti, 2 metrów sznurka i 2 metrów taśmy malarskiej musieli w ciągu 18 minut wybudować jak najwyższą wieżę, na której szczycie znajdzie się pianka marshmallow. Następnie była okazja do wielu rozmów przy kawie i cieście.

Druga część konferencji rozpoczęła się wprowadzeniem do głównego tematu. Najpierw uczestnicy przy pomocy internetowego narzędzia wypowiedzieli się, z czym kojarzy im się hasło Facet z jajami. Następnie pastor Zygmunt Karel mówił na temat kryzysu męskości i jego przyczyn w dzisiejszym świecie, a Zbigniew Kłapa wskazywał na biblijne przykłady i cechy, którymi powinien wykazywać się prawdziwy mężczyzna.

Konferencję zakończyła wspólna modlitwa i życzenie, by wszyscy w swoich środowiskach podejmowali trud i wypełniali rolę, do której zostali stworzeni.       

„Zwiastun Ewangelicki” 23/2023