miniatura

Punktualnie o godzinie 17.00 16 czerwca 2023 r. wystartowała po raz szósty Sztafeta rowerowa 24 h wokół Jeziora Czerniańskiego, organizowana przez parafię w Wiśle-Czarnem. Zmagania zakończyły się w sobotnie popołudnie – na trasę mogli jeszcze wyjechać zawodnicy, którzy w strefie zmian byli kilka sekund przed upływem 24 godzin. Impreza, jak co roku, miała charakter charytatywny. Tym razem zbierano pieniądze na rehabilitację Piotra Wisełki, który uległ wypadkowi i jest w trakcie długiej i kosztownej rehabilitacji.

Po zakończeniu rywalizacji drużynowej na trasę ruszyły najmłodsze rowerzystki i rowerzyści, którzy rywalizowali indywidualnie na krótszym dystansie.

Najlepszej drużynie, którą był swiatkolarza.pl, udało się w ciągu 24 godzin zrobić aż 173 okrążenia co daje dystans 778,5 km. Drugie miejsce zajęła sztafeta 3E z wynikiem 172 okrążeń, trzecie miejsce wywalczyli członkowie drużyny 40+/- z 169 okrążeniami na koncie.

„Rywalizacja była zacięta, duch w drużynach ogromny, a w sercach czysta radość związana z możliwością ruchu, wspólnie spędzonym czasem i szczytnym celem” – napisano na profilu w mediach społecznościowych miasta Wisła.

„Zwiastun Ewangelicki” 13-14/2023