miniatura

W Dzięgielowie 28 maja 2023 roku wprowadzono do służby pięciu nowych ewangelistów diecezji cieszyńskiej.

Zgromadzonych przywitał proboszcz parafii ks. Marek Londzin. W liturgii nabożeństwa udział wzięli nowi ewangeliści diecezjalni: Józef Brudny z Dzięgielowa odczytał na przemian ze zborem Psalm 118, zaś teksty biblijne przeczytali Marcin Bujok i Andrzej Mitręga z Wisły-Malinki. Modlitwy intencyjne poprowadzili natomiast Daniel Stodołka z Dzięgielowa i Kacper Górecki z Drogomyśla.

Kazanie na podstawie fragmentu z 1. Listu do Koryntian 2,12-16 wygłosił biskup diecezji cieszyńskiej Adrian Korczago: „Dziś nie pytam o wasze pomysły na ewangelizację, kompetencje jakie posiadacie. Wiecie, że w tej służbie nie chodzi o rywalizację, to nie zawody kto z was jest najlepszy. W tym biegu chodzi o współdziałanie. Dziś pytam: czy potrafimy wołać, prosić o Tego, który musi przybyć, by nas uzdatnić do prawdziwego życia, byśmy nie trwonili otrzymanych darów? Ewangelizacyjna służba dotyczy nas wszystkich: każdej matki i ojca, sąsiada i kolegi z pracy”.

Bp Adrian Korczago wraz z ogólnopolskim duszpasterzem ewangelizacyjno-misyjnym ks. Tymoteuszem Bujokiem oraz ks. Markiem Londzinem, poprzez apostolski zwyczaj nałożenia rąk, pobłogosławili pięciu nowych ewangelistów diecezji cieszyńskiej.

Ewangeliści w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce pełnią służbę pomocniczą przede wszystkim w parafiach, do których należą. Odprawiają nabożeństwa lektorskie, a często prowadzą również spotkania parafialne lub godziny biblijne.

„Zwiastun Ewangelicki” 12/2023