miniatura

Po raz drugi parafia w Gliwicach zorganizowała Zjazd Młodych Dorosłych. W tym roku w dniach 28-30 kwietnia odbył się on w Rudach k. Rybnika w pocysterskim zespole klasztorno-pałacowym. W zjeździe wzięło udział 50 osób z diecezji cieszyńskiej i katowickiej.

Pierwszego dnia uczestnicy mieli możliwość porozmawiać ze sobą, przełamać pierwsze lody, a po kolacji zatańczyć na kameralnej potańcówce. Równocześnie można było skorzystać ze strefy gier.

Sobota rozpoczęła się wykładem Pawła Miklera pt. Moje miejsce, w którym dotknął wielu trudnych tematów dla osób wchodzących w dorosłe życie. Po wykładzie modlono się w grupach, żeby to, co wykiełkowało w sercach, przynieść od razu Panu Bogu. Kolejnym punktem programu było studium życia postaci biblijnych – Daniela, Estery, Jonasza, Józefa i Rut. Uczestnicy na podstawie postawionych pytań mogli poznać historie tych postaci i to, jak Bóg je prowadził.

Będąc w Rudach nie można było przegapić atrakcji związanych z miejscową kolejką wąskotorową. Po przejażdżce uczestnicy podzielili się na trzy grupy: pierwsza jeździła bryczkami po pobliskim parku, druga poznawała tajniki kolejarstwa, a trzecia spędziła czas w kuźni wykuwając ozdobny wieszak. Każdy mógł również sprawdzić swoje siły podczas jazdy drezyną.

Wieczorem nikt nie szczędził sił uwielbiając i chwaląc Boga śpiewem. Słowo Boże rozważał student teologii Damian Rusin.

Nabożeństwo niedzielne prowadził praktykant parafii w Gliwicach Mikołaj Kotkowski oraz student teologii Konrad Indeka. Po nabożeństwie odbyły się warsztaty, w tym pokaz szermierki, który poprowadził Bartosz Ciemniak. Wiele osób spacerowało po parku lub razem z zespołem śpiewało na chwałę Boga, modliło się i rozmawiało na różne, często trudne tematy.

MK


Ostatni weekend kwietnia okazał się wspaniałym czasem – wszystko pięknie już zakwitło i świeciło słońce. Była to dobra okazja, by poznać nowych przyjaciół, zintegrować się oraz spędzić czas z Panem Bogiem. Na koniec każdy uczestnik miał okazję uścisnąć każdemu dłoń podczas pożegnania. Zwieńczeniem zjazdu było wspólne zdjęcie, które utrwali wspomnienia.

Mikołaj Kotkowski

„Zwiastun Ewangelicki” 10/2023