miniatura

W „Zwiastunie Ewangelickim” numer 20 oraz 21/2022 zwracałem się do Państwa opisując trudną sytuację finansową i dylematy z ustalaniem ceny prenumeraty na rok 2023. W październiku ubiegłego roku doszliśmy w wydawnictwie do wniosku, że są tacy, dla których zbytnia podwyżka byłaby obciążeniem. Nie chcieliśmy nikomu ograniczać dostępu do czasopisma.

Z tego powodu zwróciłem się wtedy z prośbą do tych czytelników, dla których to możliwe, o wsparcie nas ofiarami. Teraz chciałbym w imieniu całej redakcji serdecznie podziękować za przesłane nam ofiary. Szczególnie wdzięczni jesteśmy za systematyczność, czyli przelewy co miesiąc. Dziękujemy za różne wpłaty. Tym, którzy przekazują 50 zł, ale równie serdecznie i tym, którzy ofiarowują 10 zł miesięcznie. Najbliższe miesiące nie zapowiadają poprawy sytuacji finansowej. Inflacja nie spada, koszty naszego funkcjonowania niestety rosną. Dalsze Wasze wsparcie będzie dla nas ważną pomocą.

Kiedyś w „Zwiastunie” ukazywały się imienne listy ofiarodawców, co wówczas było szczególnym sposobem podziękowania. Dziś jesteśmy rozdarci. Z jednej strony też chcielibyśmy uhonorować ofiarodawców, ale z drugiej strony, są współczesne przepisy o ochronie danych osobowych. Z tego powodu osobom, które jasno nam tego nie zaznaczyły, nie możemy podziękować drukując ich imię i nazwisko.

Oczywiście ofiary to nie jedyne możliwe wsparcie, jakie możecie nam dać. Namawiam i proszę: przekonujcie bliskich i znajomych do czytania i prenumeraty „Zwiastuna Ewangelickiego”.

Jeszcze raz dziękujemy tym, którzy zdecydowali się na dodatkowe finansowe wsparcie nas. Twórzmy razem wspólnotę naszego czasopisma.

ks. Jerzy Below

redaktor naczelny