miniatura

Tegoroczny 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 29 stycznia pod hasłem Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych! mógł się odbyć dzięki 120 tysiącom wolontariuszy w 1653 sztabach w Polsce i na świecie. Wśród tej liczby byli także luterańscy wierni, a w aukcje i zbieranie pieniędzy angażowały się parafie.

Parafia w Piszu podarowała na aukcję WOŚP 3-dniowy pobyt dla maksymalnie 6 osób w Apartamencie Pastorówka. „Super baza wypadowa do zwiedzania pobliskich atrakcji lub wypoczynku nad jeziorem, lub aktywnie na rowerach” – można było przeczytać w opisie. Licytacja osiągnęła kwotę 730 zł.

Ks. Wojciech Płoszek po raz kolejny zaproponował Dzień z księdzem na Mazurach. Po raz szósty uczestnicy licytowali udział w jednodniowej wycieczce w trakcie, której poznają mazurski ewangelicyzm. Zwycięzca zapłacił 1125 zł

Parafie w mediach społecznościowych informowały o tym, że ofiary zebrane tego dnia przekazują na WOŚP. Zrobiły tak m.in. parafie w: Mrągowie (700 zł), Giżycku, Pokoju i Lubieni, Świdnicy, Olsztynie, Bydgoszczy.

Opole
Pokój

Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń.

„Zwiastun Ewangelicki” 3/2023