miniatura

W 2022 roku akcja „Prezent pod choinkę”, organizowana przez Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie (CME), przyniosła 4911 paczek! Prezenty dotarły do dzieci w Białorusi, Ukrainie i Rumunii.

Przeprowadzenie akcji nie byłoby możliwe bez ogromnego wsparcia wielu ludzi. Dzięki zaangażowaniu około 1000 darczyńców, ponad 150 koordynatorów lokalnych w całym kraju, blisko 40 wolontariuszy w Dzięgielowie z całej okolicy od Wisły po Pszczynę oraz ekipy CME udało się wszystko zebrać, posortować, spakować i wyekspediować. 

Organizatorzy podkreślają tegoroczną hojność i otwartość w niesieniu pomocy. „Idea wysyłania paczek świątecznych dla tych, którzy potrzebują wsparcia, jest znana w świecie. Dziś my – polscy chrześcijanie – troszczmy się o innych – o dzieci zagrożone ubóstwem w Rumunii, Ukrainie i Białorusi, pochodzące z różnych środowisk i Kościołów. Nasze paczki docierają do nich przez lokalne organizacje społeczne i parafie, współpracujące z Centrum Misji i Ewangelizacji. Wierzymy, że więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu (por. Dz 20,35) – napisali organizatorzy, zapraszając do udziału w przyszłym roku.

Akcja organizowana jest przez CME od 22 lat. Przez ten czas zebrano i rozesłano 104289 paczki.

Rumunia
Ukraina

Więcej zdjęć na profilu facebookowym CME

„Zwiastun Ewangelicki” 1/2023