miniatura

Ogólnopolski Konkurs Biblijny „Sola Scriptura” jest organizowany co roku przez Wydawnictwo Augustana oraz Generalnego Wizytatora Nauczania Kościelnego. Edycja 2022/2023 nosi tytuł Świadectwo apostoła Jana. Uczniowie poznają Ewangelię Jana oraz listy apostoła.

W Bielsku-Białej, Pszczynie, Świętochłowicach, Sopocie, Warszawie i Gorzowie Wielkopolskim 3 grudnia 2022 r. odbył się etap diecezjalny konkursu. Wzięło w nim udział ponad 200 uczniów z 5 diecezji.

Pszczyna
Bielsko-Biała
Sopot
Warszawa

Uczniowie mieli 45 minut, aby odpowiedzieć na 25 pytań, m.in. „Po co uczniowie Jezusa poszli do miasta Sychar w Samarii?” lub „Który z uczniów Jezusa nosił przy sobie sakiewkę?”. Część pytań polegała na uzupełnieniu fragmentu biblijnego i wymagała dobrego przyswojenia tekstu Pisma Świętego. W tej edycji podstawą odpowiedzi był jego najnowszy, ekumeniczny przekład.

Do finału zakwalifikowało się 103 uczniów. Ogólnopolskie zmagania odbędą się 11 marca 2022 r. równocześnie w dwóch miejscach: Bielsku-Białej oraz w Warszawie. Konkurs ma na celu podtrzymanie ewangelickich tradycji czytania i dobrej znajomości Biblii oraz zachęcanie uczniów do aktywności intelektualnej.

„Zwiastun Ewangelicki” 24/2022