miniatura

Drogie Siostry i Bracia w Chrystusie!

Zachęcony pozytywną reakcją wielu z was i całorocznymi wpłatami na Fundusz dla żywych, ponownie namawiam, byśmy wspominając naszych bliskich zawsze pamiętali o żywych, którym możemy pomóc! Symbolicznie udekorujmy groby naszych zmarłych wiązanką w imieniu całej rodziny czy wszystkich bliskich bądź znajomych, a zaoszczędzone w ten sposób środki przekażmy potrzebującym.

Wiem, że również tym razem wielu odpowie pozytywnie. Przekonujmy się nawzajem i zachęcajmy, by aktywnie uczestniczyć w tej akcji. Jak się okazuje, co roku zbieramy więcej funduszy. Oczywiście, że mogłoby być jeszcze lepiej. To jednak zależne jest od naszego zaangażowania, z jednej strony na rzecz żywych, z drugiej na rzecz dbałości o stan naszych cmentarzy i przyrodniczego środowiska. Koszty ozdób z pewnością w tym roku będą zdecydowanie wyższe niż dotąd. Czy zatem w obliczu ogólnego wzrostu kosztów utrzymania musimy jeszcze fundować gospodarzom cmentarzy dodatkowe obciążenia w postaci wywózki niezliczonych ilości śmieci po 1 listopada? Warto spożytkować zebrane fundusze w ramach proponowanej akcji na wsparcie tych, którzy doświadczą pogorszenia stanu zdrowia.

Akcja Fundusz dla żywych  ma na celu dbanie o środowisko, by nie trzeba było powiększać naszych cmentarzy, bo coraz więcej osób będzie odchodziło wskutek zanieczyszczenia naszej planety. Nawiązuje ona do akcji Odpowiedzialni za stworzenie. Chodzi o to, by podejść odpowiedzialnie do ochrony stworzenia, kolejny raz pomyśleć również o olbrzymich kwotach, jakie nasze parafie płacą za wywóz śmieci.

Zeszłoroczna akcja Fundusz dla żywych sprawiła, że z zebranych ponad 27 000 złotych zakupiliśmy dla Szpitala Śląskiego w Cieszynie Audiometr Interacoustics AD 629b oraz bieżnię do rehabilitacji Reebok.

Swój dar możecie przekazać na:

konto Diecezji Cieszyńskiej:
86 1020 1390 0000 6202 0143 4505
z dopiskiem Fundusz dla żywych,

a my, po konsultacji ze szpitalami, zakupimy wskazane przez lekarzy sprzęty. Będziemy informowali o naszej akcji na stronie diecezji: www.cieszynska.luteranie.pl.

Wesprzyj akcję! Pomóż! Pamiętaj: „Ochotnego dawcę Bóg miłuje” (2 Kor 9,7).

bp Adrian Korczago