miniatura

W sobotę 14 maja 2022 roku odbyła się ósma edycja Charytatywnego Biegu Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego (EDW) organizowanego w Tychach. W tym roku zbierano pieniądze dla Nikodema Wesołego, który urodził się jako wcześniak, w 6. miesiącu ciąży, i potrzebne są środki na jego leczenie i rehabilitację. Jest on synem żołnierza Wojsk Specjalnych z Krakowa, którego spotkał w czasie swej duszpasterskiej pracy ks. kpt. Marcin Konieczny, kapelan EDW.

Organizatorem charytatywnego biegu było Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe oraz parafia ewangelicka w Tychach, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Tychach i Miejskim Centrum Kultury w Tychach. Patronat honorowy nad biegiem objęli Ewangelicki Biskup Wojskowy Marcin Makula oraz prezydent miasta Tychy Andrzej Dziuba.

Bieg ponownie mógł się odbyć stacjonarnie nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach. Organizatorzy nie zrezygnowali jednak w tym roku z przetestowanej w czasie pandemii formy biegu online, by dać także możliwość udziału osobom, które mieszkają daleko. W tej wersji biegu zwycięża ta osoba, która przebiegnie najdłuższy dystans. W wersji stacjonarnej można było wystartować w trzech kategoriach: bieg na 7 km, bieg na 14 km oraz marsz nordic walking na 7 km. Odbył się także specjalny bieg dla dzieci. Na starcie zebrali się biegacze, chodziarze, ale też zwykli spacerowicze, rodziny z dziećmi w wózkach, na rowerkach, osoby z psami, które też miały opłacony udział i maszerowały z numerkami. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zostali obdarowani pamiątkowymi plakietkami.

W biegu wziął także udział Jakub, dla którego zbierano pieniądze w 2017 roku. Pokonał z mamą cała trasę. W tym roku w imprezie wzięli udział wszyscy kapelani wojskowi naszego Kościoła wraz z biskupem Marcinem Makulą. W trakcie biegu trwał piknik militarny. Komandosi z Lublińca i żołnierze Wojsk Specjalnych z Krakowa prezentowali swój sprzęt, broń i pojazdy.

Po południu, dzięki środkom przekazanym przez urząd miasta, w ogrodzie przy parafii zorganizowano koncert chrześcijańskiego zespołu Exodus15. Wystąpiły charytatywnie także dwa zespoły: Garaż i Stare Dziady. Również w trakcie koncertów udało się napełnić koszyk pieniędzmi dla Nikodema. Zebraną kwotę poznamy po zakończeniu licytacji internetowych.

na podstawie luteranie.tychy.pl

„Zwiastun Ewangelicki” 11/2022