miniatura

W dniach 1-3 kwietnia 2022 roku w Bytomiu-Miechowicach odbył się pierwszy Zjazd Młodych Dorosłych 20+ organizowany przez parafie w Gliwicach, Miechowicach oraz diecezjalne duszpasterstwo młodzieży diecezji katowickiej. Do udziału w tym spotkaniu zgłosiło się ponad 50 osób, które pochodziły także z innych diecezji.

W piątkowy wieczór uczestnicy wzięli udział w quizie biblijnym, podczas którego mogli się lepiej poznać w mniejszych grupach. W sobotę można było wysłuchać wykładów – ks. Jana Kurko na temat działania Ducha Świętego oraz pastorostwa Joanny i Andrzeja Wójcików, którzy mówili o małżeństwie.

Następnie odbyły się warsztaty. Do wyboru było kilka propozycji, a wśród nich: robienie kul do kąpieli, warsztaty wokalne, układanie klocków lego oraz wizyta w miechowickim schronie. Po południu odbyło się spotkanie z Rhondą i Adamem Królami, bohaterami książki Lidii Czyż Nic do oclenia, podczas którego można było wysłuchać opowieści o przemycie Biblii do ZSRR. Drugi dzień zjazdu zakończył się wieczorem uwielbienia, który prowadził zespół w składzie: Dominika Centner i Patrycja Kowalska – śpiew, Tomasz Marcol – piano, Jakub Cieślar – gitara. Swoimi przemyśleniami podzielił się ks. Mateusz Mendroch.

W niedzielę uczestnicy zjazdu wzięli udział w nabożeństwie, podczas którego zjazdowy zespół zaśpiewał kilka pieśni.

Mikołaj Kotkowski

zdjęcia: Mateusz Adamus

„Zwiastun Ewangelicki” 8/2022