miniatura

Biskup diecezji katowickiej Marian Niemiec został uhonorowany Kryształowym Laurem Umiejętności i Kompetencji z Diamentem. Uroczysta gala odbyła się 2 kwietnia 2022 r. w Czechowicach-Dziedzicach, a nagrody przyznawane przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach wręczono już po raz 29. Łącznie uhonorowano laurami 16 osób, firm i instytucji.

 Kryształowy Laur z Diamentem biskup diecezji katowickiej otrzymał za zaangażowanie wynikające z ewangelickiego etosu pracy i wiary czynnej w miłości. Szczególnie zaś za działalność ekumeniczną i społeczną, dbanie o ludzi tworzących wspólnotę regionu bez względu na wyznanie oraz za życzliwość wobec lokalnych i regionalnych firm czy podmiotów gospodarczych i dobrą z nimi współpracę.

Laury Umiejętności i Kompetencji otrzymują wybitne osobowości świata nauki, biznesu, kultury i polityki. W 2016 r. laureatem Kryształowego Lauru z Diamentem został uhonorowany bp Jan Szarek. W tym samym roku Platynowy Laur otrzymała historyk sztuki prof. Ewa Chojecka. Wyróżnienie jest wyrazem potrzeby zaznaczenia, że we współczesnej rzeczywistości można nadal znaleźć autorytety. Upowszechnianie osiągnięć współtwórców pozytywnych społeczno-gospodarczych przemian przyczynia się, zdaniem kapituły nagrody, do zachowania śląskiego dziedzictwa na kartach historii i w ludzkiej pamięci.

zdjęcie: RIG Katowice

„Zwiastun Ewangelicki” 8/2022