miniatura

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego „Sola Scriptura” 2021/2022 odbył się 5 marca 2022 roku.

Jak w wielu przedsięwzięciach w ostatnich latach pandemia przeszkodziła w organizacji poprzednich dwóch edycji konkursu. W roku 2020 nie udało się rozegrać finału – konkurs zakończono na etapie diecezjalnym. W 2021 roku organizatorzy zdecydowali się przeprowadzić konkurs tylko jako jednoetapowy test online.

Po dwóch latach przerwy zorganizowano trzyetapowy konkurs biblijny. Jednak jeszcze w tym roku wszyscy uczestnicy nie spotkali się, jak w poprzednich latach na Bielskim Syjonie w Bielsku-Białej. Finał zorganizowano w 4 miejscach. Uczniowie z diecezji cieszyńskiej spotkali się w Bielsku-Białej, z diecezji katowickiej w Świętochłowicach, z diecezji pomorsko-wielkopolskiej, mazurskiej i wrocławskiej w Bydgoszczy oraz z diecezji warszawskiej w Warszawie.

Finał rozpoczął się w tych miejscach równocześnie, a uczniowie mieli 45 minut, aby odpowiedzieć na 25 pytań dotyczących czasów Salomona.

Wszyscy biorący udział w sobotnim etapie otrzymali Biblie ekumeniczne przekazane przez Towarzystwo Biblijne oraz torby płócienne z logo konkursu.

Wszystkie prace z odpowiedziami uczestników zostaną sprawdzone w Bielsku-Białej przez komisję konkursową. Wyniki zostaną opublikowane 10 marca na zwiastun.pl/ogolnopolski-konkurs-biblijny/

Natomiast nagrody i dyplomy zostaną wręczono w poszczególnych diecezjach w wyznaczonych terminach.

Bielsko-Biała
Świętochłowice
Bydgoszcz
Warszawa