miniatura

W ostatnią niedzielę stycznia 2022 roku po raz 30. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat w pomoc włączają się parafie luterańskie. W tym roku hasłem przewodnim było Przejrzyj na oczy. Celem zbiórki było zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

W domu parafialnym w Katowicach-Szopienicach jak co roku Fundacja z Pasją zorganizowała siedzibę lokalnego sztabu. Wolontariusze, młodsi i starsi, zbierali datki m.in. w parafiach w Kluczborku, Cisownicy, Pile, Sorkwitach. Wiele parafii postanowiło przekazać niedzielną ofiarę na rzecz WOŚP, m.in.: Wisła-Jawornik, Świdnica, Giżycko (471 zł), Pokój, Biała (Bielsko-Biała), Pisz (540 zł), Mrągowo (995 zł), Olsztyn, Łódź.

Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie założyła eSkarbonkę, którą każdy mógł wesprzeć wpłacając pieniądze przez Internet. W taki sposób zebrano 1010 zł. W sumie do wszystkich założonych eSkarbonek WOŚP zebrała w tym roku 20 003 146 zł.

Ks. Wojciech Płoszek z Ostródy po raz piąty zaproponował Dzień z księdzem, czyli zwiedzanie Mazur i poznawanie lokalnej historii. W tym roku wylicytowano to za 1375 zł, co było kwotą wyższą niż rok wcześniej. W tym roku w licytacje włączyła się parafia w Jeleniej Górze-Cieplicach. Na aukcję wystawiono wejście na wieżę kościoła – najwyższy punkt widokowy pl. Piastowskiego z widokiem na Karkonosze. Zwycięzca zapłacił 275,04 zł.

Mrągowo
Olsztyn
Świdnica

„Zwiastun Ewangelicki” 4/2022