miniatura

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w Pszczynie 27 grudnia 2021 r. odbył się poświąteczny Diecezjalny Zjazd Młodzieży Ewangelickiej. Wzięło w nim udział ok. 50 osób z parafii diecezji katowickiej.

W trakcie spotkania młodzież śpiewała wspólnie z miejscowym zespołem młodzieżowym The Bridge. Temat Urodziny czy narodziny przybliżył ks. Marcin Podżorski z Wisły-Jawornika, który wyjaśniał różnice między tymi słowami. Urodziny są corocznym świętowaniem pamiątki przyjścia na świat. Natomiast narodziny mają swoje znaczenie przede wszystkim w perspektywie duchowej. Gdy dziecko się rodzi, wówczas w domu dużo się zmienia i to na długi czas. Tak też jest ze świętami Bożego Narodzenia: świętujemy nie tylko moment urodzin Jezusa, ale ważne jest, by jego narodziny odbywały się w nas codziennie.

Obecny był także bp Marian Niemiec z Katowic, który mówił o dwóch biblijnych hasłach: mijającego roku 2021 – „Bądźcie miłosierni, jak miłosierny jest Ojciec wasz” oraz nowego, 2022 roku – „Tego, który do mnie przychodzi, nie odrzucę”. Diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Marcin Ratka-Matejko zachęcał do śledzenia profilu młodzieżowego diecezji na Facebooku, gdzie pojawiają się bieżące informacje.

Po spotkaniu w kościele młodzież wspólnie spędzała czas w salach parafialnych rozmawiając i jedząc śląskie kołocze.

„Zwiastun Ewangelicki” 1/2022