miniatura

Co królowa Saby przywiozła dla Salomona? Ile umywalni postawiono w świątyni? Na co chorował król Asa na starość? To przykłady pytań, na które w sobotę 15 stycznia 2022 r. odpowiadali uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego „Sola Scriptura”. W etapie diecezjalnym wzięło udział 140 uczestników, nie tylko z Kościoła luterańskiego.

Organizatorzy ze względu na trwająca pandemię zdecydowali, że drugi etap konkursu odbędzie się w kilku miejscach, aby uczniowie nie spotykali się w zbyt licznych grupach. W diecezji cieszyńskiej zorganizowano etap w Białej (Bielsko-Biała), Cieszynie, Cisownicy i Wiśle, w diecezji katowickiej w Katowicach, Opolu i Pszczynie, w diecezji mazurskiej w Olsztynie, w diecezji pomorsko-wielkopolskiej w Bydgoszczy, Słupsku i Sopocie, w diecezji warszawskiej w Warszawie, a w diecezji wrocławskiej w Gorzowie Wielkopolskim.

Tematem tegorocznej edycji jest życie i działalność króla Salomona. Do tego etapu uczniowie przygotowywali się czytając 1. Księgę Królewską 1-16 i Przypowieści Salomona 1-4.

Finał odbędzie się 5 marca. Lista osób zakwalifikowanych do finału znajduje się na stronie: zwiastun.pl/ogolnopolski-konkurs-biblijny/ 

Organizatorami konkursu są Wydawnictwo Augustana i Generalna Wizytator Nauczania Kościelnego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego dk. Ewa Below.