miniatura

Drogie Czytelniczki,

Drodzy Czytelnicy,

w imieniu całego zespołu „Zwiastuna Ewangelickiego” dziękuję, że byliście z nami przez cały 2021 rok. To był kolejny wymagający rok.

Już prawie dwa lata szukamy właściwej drogi w trudnym czasie pandemii, ale jednocześnie stajemy też przed różnymi wyzwaniami w życiu społecznym. Chwilami miotamy się albo szukamy po omacku. Dlatego też w tekstach naszych autorów staramy się odpowiadać na trudne pytania, konfrontować naszą wiarę ze współczesnymi wyzwaniami. W wielu wypadkach chodzi o odpowiedź – kto jest moim bliźnim i kogo Bóg polecił nam otaczać miłością i opieką. Także w tym numerze naszego czasopisma znajdziecie takie teksty.

Choć jesteśmy rozrzuceni po całym kraju, a niektórzy mieszkają za granicą – to wierzę, że tworzymy wspólnotę wiary i modlitwy, wspólnotę, która myśli o sobie nawzajem i interesuje się innymi współwyznawcami. Z tego powodu pokazujemy, jak żyją inni, co robią ewangelicy w sąsiedniej parafii, w innej diecezji, na świecie.

Zachęcam, abyśmy nadal tworzyli też wspólnotę czytelniczek i czytelników. Zachęcam do odnowienia prenumeraty. Możecie wybrać wydanie papierowe lub internetowy dostęp do czasopisma. Prenumerata to dla odbiorców wygoda i oszczędność. Z kolei nam pozwala kontynuować pracę dla was.

Życzę wszystkim, abyśmy w najbliższych dniach z radością wspominali kolejną rocznicę narodzin Syna Bożego i abyśmy w komplecie spotkali się ponownie w styczniu 2022 roku.

redaktor naczelny
ks. Jerzy Below