miniatura

W cieszyńskim teatrze im. Adama Mickiewicza 11 listopada 2021 r. wręczono Laury Ziemi Cieszyńskiej – srebrne oraz honorową Złotą Cieszyniankę. W gronie wyróżnionych znaleźli się ewangelicy z diecezji cieszyńskiej.

Gmina Goleszów przyznała laur Albinowi Klimczakowi, lokalnemu działaczowi społecznemu, od wielu lat udzielającemu się w licznych organizacjach pozarządowych na terenie gminy Goleszów oraz całego Śląska Cieszyńskiego. Laureat jest również poetą oraz certyfikowanym artystą-amatorem.

Gmina Strumień uhonorowała Anitę Świtałę, nauczycielkę historii z Pruchnej. Od 1994 roku jest organizatorką finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Strumień. Jest współzałożycielką Amatorskiego Teatrzyku Okazjonalnego, regularnie organizuje także akcję „Pełna miska dla schroniska”, polegającą na dobrowolnej zbiórce żywości dla zwierząt.

Gmina Wisła wyróżniła Jana Pilcha z Wisły-Jawornika, komendanta miejskiego Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiśle. W latach 2001-2011 był prezesem OSP w Wiśle-Jaworniku. Jako komendant miejski koordynuje pracę wszystkich jednostek OSP i organizuje imprezy pożarnicze, które odbywają się na terenie miasta. Z ramienia straży jest także odpowiedzialny za bezpieczenstwo pożarnicze imprez organizowanych w Wiśle.

„Zwiastun Ewangelicki” 23/2021