miniatura

W szczególnym dniu dla luteran na całym świecie, w Pamiątkę Reformacji – 31 października 2021 r. ruszyła nowa strona www.kosciolwsieci.net. Motto, które jej towarzyszy dotyczy wolności: „Żyjemy w sieci, ale jesteśmy wolni dzięki Chrystusowi”. Wyraża ono przekonanie, że wolność ma swoje źródło w wierze w Boga, a człowiek jest stworzeniem, które zawdzięcza Mu życie.

W Kościele są osoby, które z różnych względów nie mogą uczestniczyć w życiu wspólnotowym, a chętnie wzięłyby udział w nabożeństwie, spotkaniu czy wykładzie biblijnym, dlatego zebrano te działania w jednym miejscu, żeby łatwiej i szybciej można było do nich dotrzeć. Również w tym miejscu osoby, które są ciekawe innych ludzi i chciałyby dowiedzieć się więcej o luteranizmie, będą mogły go odkrywać. Tu będzie można poznawać różne parafie, które działają w niepowtarzalnym stylu i chcą się dzielić swoimi zasobami z innymi.

Pomimo ogólnej dostępności do informacji, ich ilość, jakość i rozrzucenie w sieci sprawiają, że użytkownik może czuć się zagubiony. Tym bardziej „Kościół w sieci”, zbierający je w jednym miejscu, wydaje się dobrym i potrzebnym rozwiązaniem. Materiały zostały tu uporządkowane w siedmiu kategoriach tematycznych.

„Kościół w sieci” to projekt zainicjowany przez duchownych diecezji katowickiej związanych z Chrześcijańską Telewizją Internetową. Za jego wdrożenie i realizację oraz koordynację jest odpowiedzialne Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Projekt wsparły finansowo Światowa Federacja Luterańska i Ewangelicki Kościół Westfalii.

„Zwiastun Ewangelicki” 22/2021