miniatura

W niedzielę 3 października 2021 r. w Mrągowie odbył się jubileusz 60-lecia poświęcenia kościoła ewangelickiego po powojennej odbudowie. Uroczystość była połączona z Dziękczynnym Świętem Żniw.

Jubileuszowe nabożeństwo zgromadziło wielu wiernych. Wzięli w nim udział: biskup Kościoła Jerzy Samiec, bp diecezji mazurskiej Paweł Hause, posłanka Urszula Pasławska, zastępca burmistrza Mrągowa Tadeusz Łapka, przewodniczący rady miejskiej Henryk Nikonor oraz przedstawiciele władz gminy Mrągowo. W trakcie nabożeństwa wystąpił chór parafialny śpiewając dwie pieśni: Chcę chwalić Boga dziś oraz Jest miejsce dla każdego. Liturgię wstępną poprowadzili proboszcz ks. Marcin Pysz oraz wikariusz ks. Bartłomiej Polok. Słowo Boże zwiastował bp Jerzy Samiec. Liturgię spowiednią prowadził bp Paweł Hause. W liturgii komunijnej wzięli udział bp Jerzy Samiec oraz poprzedni proboszcz parafii ks. Piotr Mendroch. W trakcie nabożeństwa duchownym i świeckim wręczono medale pamiątkowe.

Po nabożeństwie zebrani udali się do sali parafialnej w budynku Koinonii na poczęstunek przygotowany przez parafian. Jedzenie, które pozostało po spotkaniu, przekazano do jadłodzielni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mrągowie.

W ramach jubileuszu 5 października zorganizowano spotkanie pt. Co to znaczy być ewangelikiem? Spotkanie rozpoczął ks. Bartłomiej Polok Słowem Bożym oraz modlitwą, a temat przedstawił Jerzy Sojka.

Kolejnym punktem obchodów był koncert Tomasza Żółtki, który odbył się 8 października w kościele. Koncert zgromadził parafian oraz mieszkańców Mrągowa.

Spotkanie pt. Co to znaczy być ewangelikiem?

„Zwiastun Ewangelicki” 21/2021