miniatura

Kościół Ewangelicko-Augsburski ogłosił zbiórkę na rzecz uchodźców.

 
– Liczą się czyny, nie słowa – słyszymy często. Biorąc sobie to wezwanie do serc ogłaszamy ogólnokościelną zbiórkę ofiar na rzecz uchodźców przybywających do Polski.
W ubiegłym tygodniu Konsystorz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego wystosował apel o wsparcie dla osób na granicy z Białorusią, a Biskup Kościoła prosił o wspólną modlitwę podczas niedzielnych nabożeństw. Teraz Kościół zarządza zbiórkę ofiar na rzecz uchodźców.
Zebrane środki przekazane zostaną Fundacji Ocalenie, która udziela bezpośredniej pomocy uchodźcom, obecnie również na polsko-białoruskiej granicy. Fundacja jest wieloletnim partnerem naszego Kościoła – prowadzi szkolenia, dzieli się doświadczeniami, doradza w kwestiach związanych z uchodźcami. Pieniądze będą przeznaczone na bieżące akcje pomocowe, w tym na działania w Usnarzu Górnym.
Zbiórka trwa do 15 września 2021 r.
 
Konsystorz prosi o przekazywanie ofiar bezpośrednio na rachunek bankowy Kościoła lub za pośrednictwem systemu płatności online udostępnionego na stronie internetowej z dopiskiem: „Ocalenie”.
 
CHCESZ ZŁOŻYĆ OFIARĘ? bik.luteranie.pl/pl/darowizny
 
PRZECZYTAJ APEL KONSYSTORZA www.luteranie.pl/apel-konsystorza/
 
PRZECZYTAJ LIST BISKUPA WS. UCHODŹCÓW  www.luteranie.pl/biskup-kosciola-prosi-o-modlitwe/