miniatura

W Międzyrzeczu (diecezja cieszyńska) w dniu 18 lipca 2021 r. odbyła się pamiątka poświęcenia kościoła. Kazanie wygłosił ks. Daniel Ferek – proboszcz parafii w Wodzisławiu Śląskim i Gołkowicach. Oprócz międzyrzeckich parafian w nabożeństwie uczestniczyli dawni parafianie, którzy obecnie mieszkają w innych miejscowościach oraz współwyznawcy z innych parafii diecezji cieszyńskiej. Podczas nabożeństwa śpiewał chór parafialny pod dyr. Agnieszki Brzezickiej.

Uroczystość była także okazją, aby podziękować Panu Bogu za pracę na Niwie Pańskiej byłego proboszcza ks. Jana Lecha Klimy, który 15 października 2021 r. będzie obchodził 60-lecie ordynacji. Parafianie postanowili zrobić to trochę wcześniej ze względu na możliwy nawrót pandemii jesienią.

Podczas uroczystości śpiewano pieśni pochwalne dla Pana Boga, który powołał jubilata do służby i prowadził go. Życzenia i słowa wdzięczności do jubilata skierował proboszcz ks. Andrzej Dyczek, rada parafialna oraz przedstawiciele chóru. W modlitwie dziękowano za służbę ks. J. L. Klimy, Bożą inspirację i błogosławieństwo i proszono o nowe siły oraz opiekę na dalsze lata życia. Po nabożeństwie był czas na pamiątkowe zdjęcia, rozmowy z parafianami i wspólny obiad.

XAD

Ks. Jan Lech Klima urodził się 2 grudnia 1937 r. w Płośnicy (pow. działdowski). Po studiach teologicznych został ordynowany 15 października 1961 r. w kościele Świętej Trójcy w Warszawie przez bp Andrzeja Wantułę. Był wikariuszem senioralnym diecezji pomorsko-wielkopolskiej z siedzibą w Sopocie (1961-1964), administratorem parafii w Rypinie i Lipnie, Włocławku, Izbicy Kujawskiej w latach 60. ub. wieku, a następnie w Czechowicach-Dziedzicach (1969-1979). Od 1979 do marca 1983 r. był drugim proboszczem w Wiśle. W 1983 r. został proboszczem w Międzyrzeczu. Na emeryturę przeszedł 1 lutego 2003 r.

„Zwiastun Ewangelicki” 17/2021