miniatura

 

Zjazd młodzieży ewangelickiej z diecezji katowickiej odbył się 19 czerwca w Jastrzębiu-Zdroju. Był czas na wspólny śpiew z zespołem z Hołdunowa i spotkanie ze Słowem Bożym, które prowadził ks. Bartosz Cieślar z Żor. W drugiej części spotkania była możliwość odnowienia dawnych znajomości i zawierania nowych.


W piątek 25 czerwca w parafii w Cieszynie świętowano zakończenie roku szkolnego. W kościele odbyło się nabożeństwo młodzieżowe. Po nim w ogrodzie parafialnym był przygotowany piknik dla młodzieży.


Parafia w Koszalinie (diecezja pomorsko-wielkopolska) nabożeństwo 20 czerwca na zakończenie roku szkolnego zorganizowała w skansenie Zagroda Jamno. Uczestnicy po nabożeństwie mogli zwiedzić skansen i wziąć udział w warsztatach ceramicznych.


W Wejsunach (diecezja mazurska) 27 czerwca zorganizowano Święto Parafialne. Wziął w nim udział Zespół Regionalny „Jasieniczanka” z Jasienicy na Śląsku Cieszyńskim. Nabożeństwo było także połączone z jubileuszem konfirmacji. Potem czekały atrakcje na placu przy kościele.


W Kluczborku (diecezja katowicka) 20 czerwca zorganizowano nabożeństwo rodzinne z okazji zakończenia ro-ku szkolnego. Był wspólny śpiew, występ dzieci, kazanie w towarzystwie dzieci oraz wręczenie nagród.


W piątek 25 czerwca w sali Domu Zborowego im. bp Andrzeja Wantuły w Wiśle (diecezja cieszyńska) odbyła się promocja „Rocznika Wiślańskiego”, tomu XII-XIII. O jego tematach i autorach opowiedziały Danuta Szczypka i Renata Czyż.

„Zwiastun Ewangelicki” 13-14/2021