miniatura

Po raz kolejny w Wiśle-Czarnem zorganizowano sztafetę rowerową, która trwała 24 godziny. Rozpoczęła się ona 25 czerwca 2021 r. o godz. 17.00. Drużyny w kategoriach open i sport startowały wspólnie i kontynuowały sztafetę przez 24 godziny. Drużyny w kategoriach women i #młodzi również startowały wspólnie, ale o 5 rano 26 czerwca i kontynuowali sztafetę przez 12 godzin. W zawodach wzięło udział 14 zespołów rowerowych – w sumie 222 zawodników.

Wszystkie drużyny łącznie pokonały 1951 pętli wokół Jeziora Czerniańskiego co w sumie daje dystans około 8780 km. Najlepszą drużyną w kategorii open okazała się Ekipa Kryzys, która pokonała 169 pętli. W kategorii women triumfował zespół Odjazdowe Szprychy.

Mimo niesprzyjających prognoz, które zapowiadały burze z gradem, okazało się, że pogoda była bezdeszczowa, a w sobotę słoneczna. Był to dla wszystkich niewątpliwie dowód Bożej wierności. W sobotę po zakończeniu wyścigu głównego wystartowały dzieci. Łącznie w rywalizacji wzięło udział 44 dzieci.

Celem wyścigu była sportowa rywalizacja fair play oraz zebranie środków na pomoc dla Krystiana Piszczka. Jest on członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiśle, zaangażowanym w organizację i prowadzenie zajęć Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, pracownikiem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle. Jest mocno związany z wiślańskim środowiskiem luterańskim. W lutym 2020 roku zdiagnozowano u niego guza mózgu, który okazał się nieoperacyjny. Krystian stopniowo tracił wzrok. Na skutek utraty wzroku spadł ze schodów i doznał urazu głowy. Lekarze określili jego stan jako „nierokujący”. Krystian jednak się nie poddał, jego stan się ustabilizował. W pierwszej kolejności potrzebny jest sprzęt ułatwiający funkcjonowanie osobie niewidomej i środki na rehabilitację, tak by mógł ponownie rozpocząć terapię onkologiczną i walkę z guzem.

„Zwiastun Ewangelicki” 13-14/2021