miniatura

W sobotę 29 maja 2021 r. w Mikołajkach odbył się II Diecezjalny Zjazd Konfirmantów Diecezji Mazurskiej. Do Mikołajek przyjechało około 40 uczestników. Byli to ubiegłoroczni, tegoroczni oraz przyszłoroczni konfirmanci oraz ich rodzice.

Spotkanie rozpoczęło się w kościele ewangelickim w Mikołajkach, gdzie uczestników przywitali: diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Łukasz Stachelek z Olsztyna, proboszcz parafii w Mikołajkach ks. Bogusław Juroszek oraz, w zastępstwie biskupa diecezji, ks. radca Tomasz Wigłasz z Białegostoku. W trakcie zjazdu był czas na integrację, gry i zabawy, rozmowy. Rodzice z kolei mogli wymienić się swoimi doświadczeniami, a także zwiedzić Muzeum Reformacji.

Następnie młodzież wraz z rodzicami z przypiętymi pomarańczowymi wstążkami uczestniczyli w VII Biegu Charytatywnym Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego. Ks. Wojciech Płoszek opowiedział o idei biegu oraz celu zbiórki. Konfirmanci zebrali ofiarę na rzecz ks. Dawida Barona, który choruje na stwardnienie rozsiane.

Spotkanie zakończyło się wspólnym grillem oraz modlitwą.

„Zwiastun Ewangelicki” 11/2021