miniatura

– wprowadzenie do cyklu omawiającego temat roku 2021 Na naszą tożsamość jako luteran składa się wiele elementów. Wyrastają one z naszych osobistych doświadczeń, lokalnego kontekstu naszych parafii, szerszego kontekstu życia diecezjalnego, doświadczenia wszystkich polskich luteran. W tym – z doświadczenia bycia mniejszością, życia w diasporze, nawet jeśli pamięć chlubnej i licznej przeszłości czasem pozwala nam o tym zapomnieć. Na naszą tożsamość składają się jednak nie tylko czynniki historyczne czy socjologiczne, wynikające z dziejów naszych wspólnot czy ich umiejscowienia w szerszym społecznym kontekście. Nasze samookreślenie jako członków Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego niesie już w samej nazwie przywiązanie do określonej treści teologicznej, która wyrażona została przede wszystkim w Wyznaniu augsburskim, a także w[...]

Musisz się zalogować aby zobaczyć zawartość. Proszę . Nie masz konta? Przyłącz się