miniatura

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, jak wiele innych wydarzeń, zmieniła swój termin ze względu na pandemię. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem Finał z głową, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

W trakcie 29. finału 31 stycznia nie odbywały się wielkie koncerty na miejskich placach, a wiele akcji przeniosło się po prostu do Internetu. Mimo wszystko przed wieloma kościołami ewangelickimi stali wolontariusze z puszkami i w maseczkach. Księża zachęcali, aby wrzucić coś do puszek lub oddawali niedzielną ofiarę na rzecz WOŚP. Tak zrobiły m.in. parafie: w Opolu, Świdnicy, Giżycku, Pokoju, Wniebowstąpienia w Warszawie, Piszu, Wiśle-Jaworniku.

Piła

Już po raz czwarty odbyła się licytacja Dnia z księdzem. Wspólne zwiedzanie Mazur z ks. Wojciechem Płoszkiem z Ostródy zostało wylicytowane za 1225 zł. Kamienica pod Aniołami, należąca do parafii we Wrocławiu, wystawiła na licytację nocleg na dwa dni dla dwóch osób w wybranym terminie.

Sorkwity

„Zwiastun Ewangelicki” 4/2021