miniatura

W kościele w Ustroniu 1 stycznia 2021 roku po nabożeństwie odbył się tradycyjny, noworoczny koncert organowy. Na organach grał Daniel Strządała, a koncert prowadził ks. Dariusz Lerch.


W Święto Epifanii 6 stycznia 2021 roku w kościele Jezusowym w Cieszynie odbyło się Nabożeństwo dziewięciu czytań i kolęd. We wspólnym śpiewie uczestników w kościele oraz oglądających transmisję prowadził Wyższobramski Chór Kameralny pod dyr. Piotra Sikory oraz organista Wojciech Wantulok.


Nabożeństwo dziewięciu czytań i kolęd po raz kolejny zorganizowano w kościele Krzysztofa we Wrocławiu 6 stycznia 2021 r. Ze względu na obostrzenia uczestniczyło w nim ok. 20 osób, a całość prowadził proboszcz ks. Andrzej Fober.


W Pile ukazała się pierwsza, debiutancka płyta chór ewangelickiego im. Oskara Kolberga pt. Śpiewajmy. Na płycie nagrano 9 kolęd i pastorałek, zaśpiewało 24 chórzystów i chórzystek pod dyrekcją Natalii Karolak. Chór Ewangelicki im. Oskara Kolberga w Pile działa od marca 2013 roku.


Młodzież ze Skoczowa 9 stycznia 2021 roku zorganizowała wieczór uwielbienia pt. Nastrój się na nowo, który był transmitowany na YouTubie i Facebooku.


Członkowie grupy młodzieżowej z parafii w Goleszowie przygotowali pantomimę zatytułowaną Gotowi nawiązującą do rozesłania uczniów przez Jezusa oraz przypowieści o mądrych i głupich pannach. Można ją obejrzeć na parafialnym kanale na YouTubie.

„Zwiastun Ewangelicki” 2/2021