miniatura

Kombinezony ochronne, rękawiczki jednorazowe, płyny i żele dezynfekcyjne – wszystkie te środki zapobiegawcze zostały przekazane Ewangelickiemu Domowi Opieki Ostoja Pokoju w Bytomiu-Miechowicach, gdzie z koronawiruem zetknęli się zarówno pracownicy, jak i pensjonariusze. Wszyscy zarażeni przechodzą chorobę w stopniu lekkim lub bezobjawowo.

Transport darów o wartości ponad dwóch tysięcy złotych 9 czerwca 2020 r. przekazali dyrektor Diakonii Diecezji Cieszyńskiej ks. Marek Londzin oraz ks. Marcin Brzóska, proboszcz parafii w Cieszynie, która koordynuje na terenie powiatu cieszyńskiego akcję Maseczka dla każdego.

Akcja, w ramach której zebrano już ponad 27 tysięcy złotych, przerosła oczekiwania organizatorów. Głównym beneficjentem zbiórki jest Szpital Śląski w Cieszynie. Oprócz materiałów ochrony osobistej władze szpitala poprosiły również o pomoc w zakupie nowego wózka transportowego. Oprócz tego możliwe było wsparcie innych placówek: Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Ustroniu, a także domu opieki „Emaus” w Dzięgielowie, gdzie potrzebny był ozonator, czyli urządzenie do dezynfekcji.

„Zwiastun Ewangelicki” 13-14/2020