miniatura

W związku z pandemią w tym roku nie zorganizowano finału Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego „Sola Scriptura 2019/2020”. Najpierw konkurs przeniesiono na 20 czerwca, jednak w maju, ze względu na nadal trwające ograniczenia sanitarne, organizatorzy zdecydowali się go odwołać. Dyplomy finalistów i laureatów zostały przyznane na podstawie wyników etapu diecezjalnego, który odbył się 11 stycznia 2020 r.

W ten sposób wyłoniono:

  • w grupie pierwszej, klasy IV-V szkoły podstawowej, 22 laureatów i 17 finalistów,
  • w grupie drugiej, klasy VI-VIII szkoły podstawowej, 30 laureatów i 36 finalistów,
  • w grupie trzeciej, szkoły ponadpodstawowe, 31 laureatów i 31 finalistów.

Dodatkowo organizatorzy „Sola Scriptura” postanowili, mimo odstąpienia od 3 etapu, zachować zwyczajowe wyróżnienie dla superfinalistów, czyli osób, które 6 razy uczestniczyły w finale ogólnopolskiego konkursu. W tej edycji superfinalistami zostali: Zuzanna Gabryś – Drogomyśl, Wiktoria Gatner – Jastrzębie-Zdrój, Edyta Bolek – Cieszyn, Patrycja Mach – Golasowice, Wiktoria Kojma – Skoczów, Aneta Macha – Goleszów, Jowanka Rzońca – Kraków, Magdalena Mądrakowska – Pabianice, Anna Mądrakowska – Pabianice, Joel Kojma – Wisła, Jakub Raszka – Drogomyśl, Anna Pagano – Kraków. Wszystkie dyplomy zostały wysłane do parafii, do której należą uczestnicy. Tam w różny sposób zostały one przekazane młodym uczestnikom konkursu.

Wręczenie dyplomu w Piszu
Wręczenie dyplomu w Słupsku

Pierwszy raz w historii konkursu, który organizowany jest od 2008 roku, zdarzyło się, że jedna z uczestniczek 10 razy zakwalifikowała się do finału. Anna Konieczny z parafii w Wiśle Centrum brała udział w konkursie od 3 klasy szkoły podstawowej. Od 2011 roku co roku uczestniczyła w finale i była laureatką konkursu. W 2017 i 2018 roku zajęła pierwsze miejsce w swoje grupie wiekowej, w 2016 była druga, a w 2019 piąta.

Annie Konieczny 28 czerwca 2020 roku, w trakcie 182. pamiątki poświęcenia kościoła w Wiśle, wręczono specjalną statuetkę oraz dyplom honorowy za 10-krotny udział w Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym „Sola Scriptura”. Wyróżnienie wręczyli ks. Dariusz Dawid, który jest od samego początku w jury konkursu, oraz proboszcz ks. Waldemar Szajthauer. Przekazali także dyplomy innym uczestnikom tegorocznej edycji z tej parafii.

Anna Konieczny odebrała statuetkę

Wyłonieni zostali już także zwycięzcy w konkursie plastycznym, który jest organizowany w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Nagrody dla nich zostały wysłane do parafii.

Wyniki konkursu plastycznego

Informacje o kolejnej edycji konkursu – Sola Scriptura 2020/2021

„Zwiastun Ewangelicki” 13-14/2020