miniatura

Zmagamy się nadal z pandemią. Ten trudny czas przynosi nam wszystkim wiele problemów. Także w naszej pracy mierzymy się z nimi. W trosce o bezpieczeństwo większość pracowników Wydawnictwa Augustana pracuje obecnie w trybie pracy zdalnej.

Niestety tymi ograniczeniami jesteście dotknięci też Wy – nasi Czytelnicy. Nasz system dystrybucji od lat opieramy w głównej mierze na prenumeracie parafialnej. W czasie, gdy w naszych kościołach i kaplicach nie odbywają się nabożeństwa, macie problem z odebraniem swojego czasopisma. Z tego powodu postanowiliśmy wyjątkowo połączyć 8 i 9 numer „Zwiastuna Ewangelickiego”, który ukaże się 3 maja. Kolejny numer ukaże się za 3 tygodnie. Numer 8-9 również udostępnimy za darmo na naszej stronie. Jesteśmy przekonani, że później wrócimy już do zwykłego trybu 2 wydań w miesiącu, oczywiście z wyjątkiem miesięcy wakacyjnych.

Nasi autorzy starają się wskazać, jak odpowiadać na trudne pytania, które stawiamy sobie w tej niewyobrażalnej jeszcze trzy miesiące temu rzeczywistości. Pokazują też, jak zmagać się z nowymi problemami, które w nasze życie wiary wniosła pandemia. Za każdym razem są to też słowa pociechy i wsparcia.
Ponadto szeroko informujemy o wydarzeniach w naszym Kościele. Mimo że kościoły i domy parafialne są zamknięte – życie parafialne, w innej formie, ale dalej trwa. Różne instytucje diakonijne, mimo ograniczeń, dalej prowadzą wiele formy pomocy.

Zapraszamy też do naszej księgarni internetowej: www.ksiegarnia.augustana.pl. W czasie, gdy zamknięta jest księgarnia stacjonarna i praktyczni uniemożliwione są zakupy w parafiach, to jedyna możliwość nabycia naszych publikacji. Nie zapominajcie o nas, to bardzo ważny sposób finansowania naszej działalności.

Z życzeniami Bożej opieki

ks. Jerzy Below, redaktor naczelny

kwiecień 2020