miniatura

13 marca 2020 roku, godz. 22.40

Drogie Siostry i Bracia w Chrystusie!
Drodzy Duchowni!
Wysłałem dziś do Was list pasterski, w którym prosiłem o modlitwę, o wspieranie słabszych i potrzebujących oraz prosiłem Proboszczów i Rady Parafialne o podjęcie decyzji w sprawie prowadzenia czy tez odwołania nabożeństw.

Dziś wieczorem rząd Rzeczpospolitej ogłosił stan zagrożenia epidemicznego. Jednocześnie wprowadzono wiele rygorystycznych nakazów. Między innymi wydano zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. Usłyszeliśmy, że czeka nas w najbliższych dniach skokowy wzrost zachorowań.

W związku z powyższym zalecam odwołanie nabożeństw w niedziele Oculi oraz Laetare (15 i 22 marca 2020 r.). Jednocześnie zwracam się do duchownych z gorącą prośbą, aby w wyżej wymienione niedziele, w porach prowadzenia nabożeństw byli w kościele i z tymi osobami, które z rożnych powodów przyjdą do swych świątyń, mogli porozmawiać, pomodlić się, przeczytać fragmenty Słowa Bożego.

Ponieważ wprowadzono wiele ograniczeń, proszę również o szczególne podejście do osób potrzebujących wsparcia.

Jeszcze raz proszę o modlitwę. Módlmy się o osoby chore, ich rodziny, tych, którzy są podani przymusowej kwarantannie oraz o tych, którzy narażając swoje zdrowie niosą pomoc. Pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia oraz o tych, którzy wykonując swój zawód spotykają się z dużą grupa ludzi, a bez których pracy nie moglibyśmy funkcjonować.

Informuje również, ze przez najbliższe trzy niedziele Telewizja Polska w programie TVP3 o godzinie 13.00 będzie transmitować luterańskie nabożeństwa.

Polecając nas wszystkich opiece Boga

Biskup Kościoła Jerzy Samiec

„Zwiastun Ewangelicki” 6/2020